Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S

1Nakliyat sigortalarının yaptırılması bir zorunluluk mudur ?

Nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur.Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında degerli mazeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir(antika, veya elektronik cihazlar gb.).Fakat şehirler arası nakliyatda nakliyat sigortası yapılmalıdır.

2Depolama Sigortası Yapılması zorunlumudur ?

Evet kesinlikle depolama sigortası yapılması zorunludur.Çünkü eşyalarınızın uzun bi süre depolarda kalacağını hesaba katacak olursak her türlü tedbir için sigortasının yapılması gereklidir

3Evden eve nakliyat firmaları arasında büyük fiyat Nedenleri nelerdir ?

Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok… vs gibi mazeret uyduruyorlar.
Diğer bir faktörde vasıfsız eleman çalıştırmaktadırlar.

4Fiyat Değişikliğinin Sebepleri Nelerdir ?

Örn: Ankara’daki nakliyat firmaları İstabul’daki nakliyat firmalarından daha ucuz küçük şehirlerde ki firmalarda Ankara’daki firmalardan daha ucuz olabiliyor. Bir de şuna dikkat edilmelidir ki her pahalı taşıyan nakliyat şirketi kaliteli evden eve nakliyat firması olduğu anlamına gelmez. Önemli olan taşıyıcı şirketin hangi standartlarda taşıma yaptığıdır.
Genellikle her firma kaliteli olduğunu iddia eder. Unutmayalım ki her şey ayrıntılarda gizlidir
Birde firmanın yaptıgı ambalajlama malzemeleri çok önemlidir.

5Evden eve nakliyat kaç kişiyle Yapılmaktadır?

vden Eve nakliyat araç kapasitesine göre 4,5,veya 6 kişi ile yapılır..

6Evden eve nakliyat firmasıyla anlaştığımda ben neleri toplamalıyım ?

Evden Eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır.Ekonomik çalkantılar içerisinde olan ülkemizde maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz.Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız sadece özel eşyalarınızı toplamanız iyi olur.

7Taşınma için nakliyat firmasına nasıl yardımcı olabilirim ?
  1. Nakliyat firması gelmeden önce nakliyat kamyonu için park alanı bulmaktır bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz.
  2. Yeni evin anahtarlarını eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız zaman kazanırsınız.
8Bir taşınma işi ne kadar sürer ?

Şehir içi nakliye işlemlerinde standart 2+1 ve 3+1 daireler için nakliye işolemi bir günde tam olarak bitmektedir.Fakat daha uzun mesafeli yerlerde, şehir değişikliklerinde ve villa gibi büyük mekallerin taşınmasında bu işlem mesafe ve eşya durumuna göre uzamaktadır.

9Nakliyat için önceden rezervasyon yaptırmalı mıyım ?

Kesinlike evet.Taşınmadan en az 24 saat önce arayıp nakliyat kosulları hakkında pazarlıgınızı yaparak taşınma gününe rezervasyon yaptırmalısınız.

Hemen Ara